O vodníkovi Chňuchňukovi

Rozprávkový príbeh Kamily Balcovej z vodníckeho sveta nadväzuje na tvorbu jej otca Júliusa Balca, ktorý pred dvoma rokmi vydal knihu Vodnícky karneval.

Rozvíja príbeh o vodníkovi Chňuchňukovi, ktorý sa zachránil pred ľuďmi, čo ho chceli chytiť, a dostal sa takmer ku Komárnu, kde sa zoznámil s malou vodníčkou Adelkou, lenže tú chytili ľudia a odvádzali preč. Sledoval ju, aby ju vyslobodil. Kamila Balcová v príbehu pokračuje.

Prišli výdatné dažde a stúpli hladiny riek a potokov. Všetci vodníci sa vrátili do Váhu, kde bol ich domov. Najlepšie sa cítili vo vodnej nádrži Liptovská Mara. Celá Chňuchňukova rodina od radosti výskala, až sa ryby plašili. Iba Chňuchňuk sa z návratu netešil. Najradšej by zostal v Dunaji, lebo neďaleko odtiaľ, na mieste, kde sa Váh vlieva do Dunaja, sa skamarátil s Adelkou. Len čo ju zazrel na brehu preoblečenú za vodníčku, odvážne vyliezol z rieky a rozbehol sa za ňou…

A ozajstný príbeh sa len začína. Veselú knižku dotvárajú rovnako veselé obrázky Martina Kellenbergera, takže autori spolu vytvorili milé dielo pre deti.

LITERÁRNY TÝŽDENNÍK ( dvojčíslo 7-8 ) 1. marca 2017
NOVINKY SPOLKU SLOVENSKÝCH SPISOVATEĽOV
Kamila Balcová: O VODNÍKOVI CHŇUCHŇUKOVI
Rozmery: 185 x185 mm, tvrdá väzba, ISBN 978-80-194-035-4
Cena: 6,90 €
FOTO: Juraj Bartoš

Share: